Skip to content

Klimatyzacja domowa Lublin - Montaż oraz serwis Kompleksowo zadbamy o Twoją klimatyzację w domu lub biurze!

Klimatyzacja domowa Lublin | montaż, serwis

Kompleksowo zadbamy o Twoją klimatyzację w domu lub biurze.

Dlaczego warto nam zaufać?

Ilość zadowolonych klientów

3180

Ilość zadowolonych klientów
Zrealizowanych projektów

3800

Zrealizowanych projektów
Doświadczenia na rynku HVAC

17 lat

Doświadczenia na rynku HVAC
Mask Group 27

Montaż i serwis klimatyzacji

Zajmujemy się montażem i serwisowaniem klimatyzacji. Wszystkie prace wykonujemy z dbałością o nawet najmniejsze szczegóły zgodnie z obowiązującymi normami i technicznymi zaleceniami producenta.

W naszej ofercie znajdą państwo wysokiej jakości urządzenia klimatyzacyjne typu split, multi, kasetonowe, podstropowo-przypodłogowe, okienne, kanałowe oraz VRF. W szerokiej gamie urządzeń znajduja się wyłącznie produkty najwyższej jakości.

Na jakim obszarze działamy?

Montujemy i serwisujemy klimatyzację na terenie miasta Lublin i Lubelszczyzny.

Opinie

Cieszymy się, że grono zadowolonych z naszych usług klientów stale się powiększa. Poniżej prezentujemy wybrane oceny naszej pracy.

2 2
Adam B.

Pan Sławek zna się na rzeczy i ma rozwiązania na każdą kieszeń. Ceny konkurencyjne. Jesteśmy zadowoleni i możemy polecić z czystym sumieniem!

2 2
Robert G.

W pełni profesjonalne podejście do klienta. Sama usługa montażu klimatyzacji wykonana bardzo sprawnie i w przystępnej cenie. Także jak najbardziej firma godna polecenia.

2 2
Jakub Bańka

Bardzo profesjonalna usługa, indywidualne podejście do klienta i atrakcyjna cena.

2 2
Piotr Mazurek

Polecam w 100% firmę VELIT SYSTEM. Pełen profesjonalizm – w doborze jak i montażu i uruchomieniu. Montaż też odbył się bardzo szybko i bez komplikacji.

Nasz proces działania

W poniższych punktach przedstawiamy nasz schemat działania. Każdy projekt zaczynamy od wyceny oraz ustalenia dogodnego dla klienta terminu jego realizacji. Następnie przyjeżdżamy w wyznaczone miejsce i dokonujemy montażu instalacji. Na koniec sprawdzamy jej poprawność oraz wyjaśniamy klientowi zasady działania i obsługi zamontowanych urządzeń.

Zasób 4@2x

Ocena montażu, dobór urządzenia i wycena

Oceniamy montaż, wspólnie z klientem dobieramy urządzanie i termin montażu oraz dokonujemy wyceny projektu.

Zasób 1@2x

Przygotowanie montażu

Przygotowanie do montażu jednostki zewnętrznej i wewnętrznej.

Zasób 2@2x

Montaż

Montujemy instalację w miejscu wyznaczonym przez klienta.

Zasób 3@2x

Zakończenie prac

Wykonujemy test szczelności oraz próżni układu.

Potrzebujesz wyceny
swojego projektu?

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wycenimy dla Ciebie projekt.

Projekt bez tytułu (2)

Nasze realizacje

Usługi realizujemy na najwyższym poziomie z dbałością o najmniejsze detale.
Poniżesz przedstawiamy wykonane przez nas instalacje.

Systemy wykorzystywane przez firmę

Group 147
Group 146
Group 150
Group 148
Group-146
Group-147
Group-148

Certyfikaty

Cały czas zwiększamy nasze umiejętności. Uczestniczymy w wielu szkoleniach zarówno z zakresu montażu, jak i serwisu poszczególnych elementów. To sprawia, że nasza praca jest wykonywana na wysokim poziomie według wszystkich nowych standardów. Zdobyte przez nas certyfikaty świadczą o profesjonalnym wykonaniu wszelkich usług z branż naszej działalności.

certyfikat 1

Zamów profesjonalny
montaż lub serwis.

kontakt@velit.pl
664 520 883

3

Najważniejsze funkcje klimatyzacji

Chłodzenie
Standardową funkcją klimatyzacji jest chłodzenie powietrza polegające na transmisji energii cieplnej z pomieszczenia do powietrza atmosferycznego w celu obniżenia temperatury powietrza wewnętrznego do pożądanych warunków.

Ogrzewanie
Nowoczesne klimatyzatory wyposażone są w funkcję ogrzewania. Obecnie techniczne rozwiązania klimatyzatorów umożliwiają osiągniecie niższych kosztów ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania w okresie wiosennym i jesiennym.

 

Oczyszczanie i filtrowanie
W celu uzyskania jak najbardziej komfortowych warunków dla osób uczulonych większość klimatyzatorów wiodących producentów jest wyposażona w wysokowydajne filtry, które usuwają zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu (pyłki roślin, kurz). Wskutek tego klimatyzowane powietrze jest komfortowe i bezpieczne dla alergików.

Osuszanie
Wilgotność znacznie wpływa na odczuwalność komfortu termicznego, więc w celu zmiany temperatury powietrza wymagane jest wyciągnięcie nadmiaru wody z otoczenia. Regulacja wilgotności powietrza wpływa w sposób korzystny na odczucie komfortu i eliminuje możliwość pojawienia się pleśni.

Projekt bez tytułu (1)

Nabijanie i serwis klimatyzacji

Jako Velit System oferujemy montaż, nabijanie i serwis klimatyzacji w Lublinie i okolicznych miejscowościach w województwie lubelskim. Kładziemy szczególny nacisk na precyzję działania i dbałość o każdy aspekt decydujący o komforcie użytkownika klimatyzacji w mieszkaniu, domu, biurze lub innym pomieszczeniu.

Oferujemy szeroki wybór urządzeń klimatyzacyjnych od renomowanych producentów i wykonujemy ich montaż, a także nabijanie, regenerację czy naprawę. Atrakcyjna cena produktów i usług idzie w parze z pełnym zaangażowaniem w realizację zamówienia dla klientów indywidualnych, firm czy instytucji.

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu, domu, biurze oznacza wiele potencjalnych korzyści, na czele z komfortem cieplnym oraz oczyszczonym, a przez to zdrowszym powietrzem. Specjalizujemy się w kompleksowym serwisie klimatyzacji w Lublinie i województwie lubelskim, dlatego oferujemy m.in. regenerację sprężarek czy wszelkie prace, które przywracają Twoim urządzeniom pełną sprawność.

 

Montaż klimatyzacji Lublin – niezawodność i profesjonalizm

Nawet najlepszy sprzęt do klimatyzacji w mieszkaniu, domu czy biurze nie będzie działał na miarę swojego potencjału, jeżeli nie zostanie zamontowany w prawidłowy sposób – zgodny z obowiązującymi w branży normami i wskazaniami producenta.

Kluczowe jest zatem doświadczenie ekipy instalatorów. Jako Velit System od wielu lat podejmujemy się usług montażu klimatyzacji w Lublinie i województwie lubelskim, dlatego zdajemy sobie sprawę, jakich błędów unikać oraz na co uważać.

Jako fachowcy z doświadczeniem wiemy:

  • jak dobrać moc chłodniczą klimatyzatora do właściwości i powierzchni pomieszczenia,
  • w którym miejscu najlepiej umieścić jednostkę wewnętrzną,
  • jak prawidłowo i szczelnie łączyć elementy systemu klimatyzacji,
  • jak giąć rury, aby uniknąć ich zniszczenia,
  • jak unikać błędów związanych m.in. z położeniem instalacji skroplinowej czy brakiem staranności na kolejnych etapach montażu.

Montaż klimatyzacji zawsze rozpoczynamy od dokładnego określenia potrzeb użytkowników budynku. Sprawdzamy wysokości, połączenia i inne czynniki wpływające na dobór klimatyzatora czy jego dokładne umiejscowienie.

Fachowcy zawsze poświęcają na prace instalacyjne tyle czasu, ile potrzeba, aby precyzyjnie poprowadzić i połączyć poszczególne elementy. Oddajemy do użytku gotowy system klimatyzacji i wyjaśniamy, jak go prawidłowo używać.

 

Przegląd i serwis klimatyzacji w Lublinie – nie zwlekaj z naprawą!

Serwis klimatyzacji w Lublinie warto zlecać regularnie – przede wszystkim ze względu na fakt, że zanieczyszczenia w systemie mogą obniżać jakość powietrza w pomieszczeniu, a przez to negatywnie wpływać na zdrowie.

Dobrym nawykiem jest zlecenia przeglądu i serwisu na przełomie sezonów: między marcem a kwietniem oraz wrześniem a październikiem.

Kompleksowa kontrola stanu klimatyzacji powinna obejmować sprawdzenie filtrów, parownika, przewodów, połączeń czy sterowników. Czyszczenie filtrów klimatyzatora zaleca się nawet w 3-miesięcznym odstępie, choć punktem odniesienia powinna być ilość pyłków i kurzu w powietrzu.

W ramach czyszczenia klimatyzacji w domu, biurze, mieszkaniu lub innego rodzaju pomieszczeniu w Lublinie podejmujemy się prac rozłożonych na kilka etapów. Każdy z nich jest ważny dla uzyskania satysfakcjonujący efekt.

Poza wspomnianym czyszczeniem filtrów w ramach serwisu usuwa się zabrudzenia w jednostce wewnętrznej i zewnętrznej czy osłonach wylotu powietrza. Istotną rolę odgrywa czyszczenie skraplaczy i dezynfekcja elementów najbardziej narażonych na rozwój szkodliwych drobnoustrojów.

Odgrzybianie jest niezbędne, aby nie doprowadzić do rozprowadzania powietrza zawierającego cząsteczki niebezpieczne dla zdrowia zarówno ludzi, jak i zwierząt.

Sprawdzanie stanu połączeń elektrycznych jest ważne z punktu widzenia ochrony całego budynku. Dokładny przegląd i precyzyjnie wykonany serwis polegający m.in. na czyszczeniu, dezynfekcji i odgrzybianiu przekładają się na bezpieczeństwo użytkowników klimatyzacji i przyczyniają się do zachowania prawidłowego stanu urządzeń, które są w stanie pracować efektywnie, bez zwiększania poboru prądu czy ryzyka awarii. Jeśli już do niej doszło i układ chłodniczy jest nieszczelny, w ramach serwisu dodaje się brakującą ilość czynnika chłodzącego.

Nabijanie klimatyzacji Lublin – na czym to polega?

Wspomniane wyżej napełnienie czynnikiem chłodzącym to inaczej nabijanie klimatyzacji. Warto podkreślić, że nawet jeśli urządzenia nie są używane, część czynnika chłodzącego po prostu się ulatnia. Tzw. nabijanie warto połączyć z serwisem, aby upewnić się, że klimatyzacja jest szczelna i przygotowana do prawidłowego działania. Jako Velit System dobieramy właściwy czynnik, sprawdzamy szczelność i nabijamy klimatyzację w Lublinie i okolicach według atrakcyjnego cennika.

W tym miejscu należy też przypomnieć, że jakiekolwiek próby samodzielnego uzupełnienia brakującego czynnika chłodzącego wiążą się z bardzo poważnym ryzykiem. Czynniki są bowiem substancjami skrajnie łatwopalnymi, a ich nieprawidłowe użycie może doprowadzić również do uszkodzenia systemu klimatyzacji.

Odgrzybianie klimatyzacji Lublin – dlaczego jest to istotne?

W nieczyszczonych, zaniedbanych, niepoddawanych serwisowi klimatyzacjach panują doskonałe warunki do rozwoju grzybów i innych szkodliwych drobnoustrojów. Są one bardzo groźne dla zdrowia ludzi i zwierząt, szczególnie z alergiami czy chorobami układu oddechowego.

Nasza firma w ramach odgrzybiania klimatyzacji w Lublinie i województwie lubelskim stosuje m.in. sprawdzone i rekomendowane, chemiczne preparaty, którymi spryskuje się poszczególne elementy systemu. Zapobieganie rozwojowi grzybów oraz ich usuwanie jest ważne z jeszcze jednego powodu – zanieczyszczone klimatyzatory wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach. Jeśli go wyczuwasz, to znak, że najwyższy czas powierzyć serwis profesjonalnej firmie.

Odpowiednia klimatyzacja pozytywnie wpływa na zdrowie

Świeże powietrze jest podstawą dobrego samopoczucia i pozostawania w zdrowiu. Prawidłowo wykorzystana klimatyzacja przez cały rok zapewnia komfort cieplny i chroni przed dyskomfortem.

Jako firma odpowiadająca za montaż, serwis czy czyszczenie klimatyzacji w Lublinie polecamy inwestycję w urządzenia, które pozytywnie wpływają na zdrowie i komfort zarówno w domu, jak i miejscu pracy!

Zasób 1@3x

Jakość w trosce o Twój komfort. Naszym celem jest dbałość o powietrze w Twoim domu lub biurze. Zajmujemy się klimatyzacją, rekuperacją, wentylacją mechaniczną, pompami ciepła oraz prowadzeniem serwisów.