Skip to content

Zadbamy o odpowiednią rekuperację w twoim domu lub biurze Rekuperacja to energooszczędna wentylacja pomieszczeń i dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz równocześnie wyciągnięcie powietrza zanieczyszczonego i zużytego, z wysoką zawartością dwutlenku węgla.

Zadbamy o odpowiednią rekuperację w twoim domu lub biurze

Rekuperacja to energooszczędna wentylacja pomieszczeń i dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz równocześnie wyciągnięcie powietrza zanieczyszczonego i zużytego, z wysoką zawartością dwutlenku węgla.

Dlaczego warto nam zaufać?

Liczba zadowolonych klientów

3180

Liczba zadowolonych klientów
Zrealizowanych projektów

3800

Zrealizowanych projektów
Doświadczenia na rynku HVAC

17 lat

Doświadczenia na rynku HVAC

Dlaczego warto nam zaufać?

Liczba zadowolonych klientów

3180

Liczba zadowolonych klientów
Zrealizowanych projektów

3800

Zrealizowanych projektów
Doświadczenia na rynku HVAC

17 lat

Doświadczenia na rynku HVAC
Mask Group 27

Montaż i serwis rekuperacji

Montaż rekuperacji polega na zainstalowaniu rekuperatora oraz na rozprowadzeniu kanałów wentylacyjnych w niewidocznych miejscach w domu. Sposób i trasa prowadzenia instalacji zależy od jej rodzaju: od tradycyjnych kanałów stalowych o dużych średnicach do nowoczesnych przewodów polietylenowych, które można rozprowadzić np. w wylewce podłogi, czy w stropie. Dlatego warto pomyśleć o montażu instalacji już na etapie wylewania fundamentów. Rekuperacja to energooszczędna wentylacja pomieszczeń: dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz i równocześnie wyciągnięcie powietrza zanieczyszczonego i zużytego, z wysoką zawartością dwutlenku węgla.

Rekuperacja to energooszczędna wentylacja pomieszczeń: dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz i równocześnie wyciągnięcie powietrza zanieczyszczonego i zużytego, z wysoką zawartością dwutlenku węgla. Nawiewane powietrze jest przefiltrowane – pozbawione insektów, kurzu i większych zanieczyszczeń. Jednocześnie, w miesiącach, gdy w domu załącza się system grzewczy zaciągane z zewnątrz chłodniejsze powietrze jest ogrzewane od powietrza wyciąganego z pomieszczeń. Stąd odzysk ciepła z wentylacji i oszczędności na ogrzewaniu.

Dzięki rekuperacji możliwa jest cyrkulacja powietrza bez konieczności przewietrzania domu. To niezwykle wygodne i praktyczne. Szczególnie wtedy, gdy pomyślimy o tym ekonomicznie!

Na jakim obszarze działamy?

Montujemy i serwisujemy klimatyzację na terenie miasta Lubin i Lubelszczyzny.

Opinie

Cieszymy się, że grono zadowolonych z naszych usług klientów stale się powiększa. Poniżej prezentujemy wybrane oceny naszej pracy.

2 2
Adam B.

Pan Sławek zna się na rzeczy i ma rozwiązania na każdą kieszeń. Ceny konkurencyjne. Jesteśmy zadowoleni i możemy polecić z czystym sumieniem!

2 2
Robert G.

W pełni profesjonalne podejście do klienta. Sama usługa montażu klimatyzacji wykonana bardzo sprawnie i w przystępnej cenie. Także jak najbardziej firma godna polecenia.

2 2
Jakub Bańka

Bardzo profesjonalna usługa, indywidualne podejście do klienta i atrakcyjna cena.

2 2
Piotr Mazurek

Polecam w 100% firmę VELIT SYSTEM. Pełen profesjonalizm – w doborze jak i montażu i uruchomieniu. Montaż też odbył się bardzo szybko i bez komplikacji.

Nasz proces działania

W poniższych punktach przedstawiamy nasz schemat działania. Każdy projekt zaczynamy od wyceny oraz ustalenia dogodnego dla klienta terminu jego realizacji. Następnie przyjeżdżamy w wyznaczone miejsce i dokonujemy montażu instalacji. Na koniec sprawdzamy jej poprawność oraz wyjaśniamy klientowi zasady działania i obsługi zamontowanych urządzeń.

Zasób 3@2x

Wycena

Na podstawie informacji przekazanych od klienta dokonujemy wyceny projektu.

Zasób 4@2x

Wyznaczenie terminu prac

Wspólnie z klientem umawiamy termin realizacji projektu.

Zasób 1@2x

Montaż

Montujemy instalację w miejscu wyznaczonym przez klienta.

Zasób 2@2x

Zakończenie prac

Sprawdzamy poprawność działania instalacji i kończymy montaż.

Potrzebujesz wyceny
swojego projektu?

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wycenimy dla Ciebie projekt.

Projekt bez tytułu (2)

Nasz realizacje

Usługi realizujemy na najwyższym poziomie z dbałością o najmniejsze detale.
Poniżesz przedstawiamy wykonane przez nas instalacje.

Systemy wykorzystywane przez firmę

Group 147
Group 146
Group 150
Group 148
Group-146
Group-147
Group-148

Certyfikaty

Cały czas zwiększamy nasze umiejętności. Uczestniczymy w wielu szkoleniach zarówno z zakresu montażu, jak i serwisu poszczególnych elementów. To sprawia, że nasza praca jest wykonywana na wysokim poziomie według wszystkich nowych standardów. Zdobyte przez nas certyfikaty świadczą o profesjonalnym wykonaniu wszelkich usług z branż naszej działalności.

certyfikat 1

Zamów profesjonalny
montaż lub serwis.

kontakt@velit.pl
664 520 883

 

3

.

1. Zalety wynikające z rekuperacji

Zgodnie z najprostszą definicją, rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Rekuperator jest urządzeniem pozwalającym kontrolować ruch powietrza z i do wewnątrz budynku, czego nie można powiedzieć o tradycyjnej, grawitacyjnej wentylacji kominowej.

Do podstawowych korzyści, przez które rekuperacja w Lublinie i lubelskim cieszy się dużym zainteresowaniem, należą możliwości usuwania nieświeżego powietrza przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła. To zupełnie inna jakość funkcjonowania w budynku niż standardowe przyzwyczajenia. Jeżeli nie posiadasz systemu rekuperacji to, szczególnie w sezonie grzewczym stoisz przed poważnym dylematem: wiesz, że trzeba wietrzyć pomieszczenia poprzez otwieranie okien, ale masz też świadomość, że tą drogą błyskawicznie ucieka nagromadzone ciepło. Tym samym zauważalne jest zarówno wychładzanie pomieszczeń, jak i przepłacanie za ogrzewanie.

Rekuperacja rozwiązuje powyższy problem, ponieważ rekuperator pozwala na filtrowanie, wymianę powietrza na bieżąco, a ciepło jest odzyskiwane. W efekcie znacząco spadają rachunki za ogrzewanie, a użytkownicy budynku przez cały czas mogą cieszyć się zdrowym powietrzem, co jest szczególnie ważne w przypadku alergików czy osób cierpiących na choroby układu oddechowego.

Świeże powietrze podnosi komfort życia i pracy – sprzyja wydajności i poprawia jakość odpoczynku czy snu. Jest niezbędne do życia, a dzięki odzyskowi ciepła można zachować komfort nawet w samym szczycie sezonu grzewczego. Rekuperacje w Lublinie i lubelskim kojarzą się z wieloma zaletami również za sprawą dotacji przysługujących na zakup i montaż urządzeń. Dzięki temu inwestycja jest jeszcze przystępniejsza finansowo i szybciej się zwraca.

Kolejnym walorem posiadania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest zapewnienie pomieszczeniom właściwej cyrkulacji powietrza, co pozwala skutecznie przeciwdziałać rozwojowi wilgoci, pleśni i grzybów. Szkodliwe mikroorganizmy są również bardzo niepożądane z estetycznego i budowlanego punktu widzenia. Zamiast martwić się wykwitami na suficie czy ścianie z systemem rekuperacji dbasz o stałą wymianę powietrza w każdym pomieszczeniu, w tym we wnętrzach, które są w sposób szczególny narażone na gromadzenie i działanie wilgoci.

 

2. Montaż lub serwis rekuperacji Lublin – jak to wygląda?

Każdy klient Velit może liczyć na nasze indywidualne podejście, które wyraża się m.in. dokładną analizą potrzeb we wskazanym budynku. Projekt systemu rekuperacji czy dobór urządzenia jest zawsze podyktowany Twoją korzyścią. Montaż wykonują profesjonalni, doświadczeni fachowcy, którzy specjalizują się też w szybkim i skutecznym serwisie czy przeglądzie urządzeń.

 

3. Rodzaje rekuperacji

Rekuperatory dostępne na rynku różnią się przede wszystkim rodzajem wymiennika. Wyróżnia się wymienniki:

  • krzyżowe,
  • obrotowe,
  • przeciwprądowe.

Każda z tych technologii ma swoje zalety i wady. Skontaktuj się z naszą firmą, aby wybrać najlepszą rekuperację w Lublinie i województwie lubelskim dla Twojego budynku!

Zasób 1@3x

Jakość w trosce o Twój komfort. Naszym celem jest dbałość o powietrze w Twoim domu lub biurze. Zajmujemy się klimatyzacją, rekuperacją, wentylacją mechaniczną, pompami ciepła oraz prowadzeniem serwisów.