Rekuperacja

Rekuperacja Sprawdzone systemy

Rekuperacja to energooszczędna wentylacja pomieszczeń: dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz i równocześnie wyciągnięcie powietrza zanieczyszczonego i zużytego, z wysoką zawartością dwutlenku węgla. Nawiewane powietrze jest przefiltrowane – pozbawione insektów, kurzu i większych zanieczyszczeń. Jednocześnie, w miesiącach, gdy w domu załącza się system grzewczy zaciągane z zewnątrz chłodniejsze powietrze jest ogrzewane od powietrza wyciąganego z pomieszczeń. Stąd odzysk ciepła z wentylacji i oszczędności na ogrzewaniu.

Dzięki rekuperacji możliwa jest cyrkulacja powietrza bez konieczności przewietrzania domu. To niezwykle wygodne i praktyczne. Szczególnie wtedy, gdy pomyślimy o tym ekonomicznie!

Najważniejszym elementem systemu wentylacji z odzyskiem ciepła są rekuperatory przyjazne dla środowiska i gwarantujące sprawny odzysk ciepła. Powietrze przemieszczające się w systemie jest niemal całkowicie wolne od drobnoustrojów. Zachowane zostają najwyższe standardy higieny. Dobrze działająca wentylacja zapobiega też zawilgoceniu budynków i bardzo szkodliwemu zagrzybieniu. O takiej jakości doprowadzanego do pomieszczeń powietrza decydują filtry. Rury pokrywane są (od wewnątrz) specjalnym materiałem bakteriobójczym.

Montaż rekuperacji polega na zainstalowaniu rekuperatora oraz na rozprowadzeniu kanałów wentylacyjnych w niewidocznych miejscach w domu. Sposób i trasa prowadzenia instalacji zależy od jej rodzaju: od tradycyjnych kanałów stalowych o dużych średnicach do nowoczesnych przewodów polietylenowych, które można rozprowadzić np. w wylewce podłogi, czy w stropie. Dlatego warto pomyśleć o montażu instalacji już na etapie wylewania fundamentów.

Koszt montażu rekuperacji zależy od:

  • metrażu domu,
  • ilości i rodzaju pomieszczeń,
  • rodzaju rekuperatora,
  • rodzaju zastosowanej instalacji,
  • dodatkowych opcji: gruntowego wymiennika ciepła, jednostki chłodzącej, urządzenia jonizującego powietrze, rodzaju sterowania.

Rekuperacja to konieczny element nowoczesnego, ciepłego zdrowego i oszczędnego domu.

rekuperacja

Przykładowe realizacje Zobacz nasze dotychczasowe realizacje

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean fermentum fermentum convallis. Praesent tempus est quis metus consequat, vel tempus lacus vulputate. Vivamus eros mi, mollis id pellentesque sit amet, ornare porta dolor. 

  • wentylacja
  • serwis
  • rekuperacja
  • klim

Kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Działamy na terenie Lublina,

i okolic województwa Lubelskiego.

664-520-883
kontakt@velit.pl