Skip to content

Pompy ciepła Chełm - sprzedajemy, instalujemy oraz serwisujemy pompy ciepła Zadbamy o to, aby twój dom posiadał sprawne i nowoczesne źródło energii.

Pompy ciepła Chełm – sprzedajemy, instalujemy oraz serwisujemy pompy ciepła.

Zadbamy o to, aby twój dom posiadał sprawne
i nowoczesne źródło energii.

Dlaczego warto nam zaufać?

Liczba zadowolonych klientów

3180

Liczba zadowolonych klientów
Liczba zrealizowanych projektów

3800

Liczba zrealizowanych projektów
doświadczenia na rynku HVAC

17 lat

doświadczenia na rynku HVAC

Dlaczego warto nam zaufać?

Liczba zadowolonych klientów

3180

Liczba zadowolonych klientów
Liczba zrealizowanych projektów

3800

Liczba zrealizowanych projektów
Doświadczenia na rynku HVAC

17 lat

Doświadczenia na rynku HVAC
Mask Group 27

Montaż i serwis pomp ciepła

Firma Velit System stara się wychodzić na przeciw rosnącym wymaganiom Polaków w dziedzinie ogrzewania jak i coraz surowszym normom europejskim dotyczącym zmniejszenia emisji CO2 oraz pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych i oferuje najlepsze pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia budynków.

Dzięki temu, że pompy ciepła pozwalają całkowicie uniezależnić się od dostawców ogrzewania, ich zakup zwraca się w stosunkowo krótkim czasie. Co więcej, używając ich nie szkodzimy środowisku, ponieważ korzystają one z odnawialnych źródeł energii. Przy ich pomocy można nie tylko ogrzewać wnętrza, ale również zapewniać sobie dostęp do ciepłej wody.

Na jakim obszarze działamy?

Montujemy i serwisujemy klimatyzację na terenie miasta Lublin i Lubelszczyzny.

Opinie

Cieszymy się, że grono zadowolonych z naszych usług klientów stale się powiększa. Poniżej prezentujemy wybrane oceny naszej pracy.

2 2
Adam B.

Pan Sławek zna się na rzeczy i ma rozwiązania na każdą kieszeń. Ceny konkurencyjne. Jesteśmy zadowoleni i możemy polecić z czystym sumieniem!

2 2
Robert G.

W pełni profesjonalne podejście do klienta. Sama usługa montażu klimatyzacji wykonana bardzo sprawnie i w przystępnej cenie. Także jak najbardziej firma godna polecenia.

2 2
Jakub Bańka

Bardzo profesjonalna usługa, indywidualne podejście do klienta i atrakcyjna cena.

2 2
Piotr Mazurek

Polecam w 100% firmę VELIT SYSTEM. Pełen profesjonalizm – w doborze jak i montażu i uruchomieniu. Montaż też odbył się bardzo szybko i bez komplikacji.

Nasz proces działania

W poniższych punktach przedstawiamy nasz schemat działania. Każdy projekt zaczynamy od wyceny oraz ustalenia dogodnego dla klienta terminu jego realizacji. Następnie przyjeżdżamy w wyznaczone miejsce i dokonujemy montażu instalacji. Na koniec sprawdzamy jej poprawność oraz wyjaśniamy klientowi zasady działania i obsługi zamontowanych urządzeń.

Zasób 1@2x

Wycena

Na podstawie informacji przekazanych od klienta dokonujemy wyceny projektu.

Zasób 3@2x

Wyznaczenie terminu prac

Wspólnie z klientem umawiamy termin realizacji projektu.

Zasób 2@2x

Montaż

Montujemy instalację w miejscu wyznaczonym przez klienta.

Zasób 4@2x

Zakończenie prac

Sprawdzamy poprawność działania instalacji i kończymy montaż.

Potrzebujesz wyceny
swojego projektu?

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wycenimy dla Ciebie projekt.

Projekt bez tytułu (2)

Nasz realizacje

Usługi realizujemy na najwyższym poziomie z dbałością o najmniejsze detale.
Poniżesz przedstawiamy wykonane przez nas instalacje.

Systemy wykorzystywane przez firmę

Group 147
Group 146
Group 150
Group 148
Group-146
Group-147
Group-148

Certyfikaty

Cały czas zwiększamy nasze umiejętności. Uczestniczymy w wielu szkoleniach zarówno z zakresu montażu, jak i serwisu poszczególnych elementów. To sprawia, że nasza praca jest wykonywana na wysokim poziomie według wszystkich nowych standardów. Zdobyte przez nas certyfikaty świadczą o profesjonalnym wykonaniu wszelkich usług z branż naszej działalności.

certyfikat 1

Zamów profesjonalny
montaż lub serwis.

kontakt@velit.pl
664 520 883

 

3

.

1. Jak działają pompy ciepła?

Niezależnie od tego, czy pompa ciepła wykorzystuje energię z gruntu, powietrza, czy wody, zasada działania tego odnawialnego źródła jest dość podobna i przypomina lodówkę. Jednak podczas gdy lodówka usuwa ciepło z wnętrza, pompa pozyskuje ją z zewnątrz budynku. Pod względem fizycznym zachodzi tu efekt Joule’a-Thomsona.

Pompy ciepła w Chełmie i okolicach cieszą się coraz większą popularnością – wynika to m.in. z upowszechniania podstawowej wiedzy na temat ich budowy i działania. Upraszczając, urządzenie potrzebuje systemu źródła ciepła, który służy do pozyskiwania energii z gruntu, powietrza lub wody. Sama pompa ciepła pozwala wykorzystać pozyskaną energię. Potrzebujesz jeszcze systemu jej dystrybuowania i przechowywania, aby wydajnie i optymalnie rozprowadzać ją po budynku w najbardziej pożądany sposób, dla jak największego komfortu.

Działanie pompy ciepła, której montaż w Chełmie oferuje nasza firma Velit, rozpoczyna się na etapie absorpcji ciepła z otoczenia, np. gruntu. W systemie krąży specjalna ciecz (np. roztwór glikolu) zabezpieczona przed zamarzaniem, co ma duże znaczenie w sezonie zimowym. Powietrzne pompy ciepła pozyskują z kolei powietrze z zewnątrz poprzez przystosowany do systemu wentylator.

W pompach ciepła działa obieg z gazowym czynnikiem chłodniczym. Ważnym elementem jest parownik, czyli wymiennik ciepła. Odparowanie czynnika chłodniczego uruchamia pracę sprężarki. Ta podnosi temperaturę czynnika, który w następnym wymienniku (skraplaczu) jest skraplany pod wysokim ciśnieniem i oddaje wtedy ciepło. W następnych etapach czynnik chłodniczy jest poddawany rozprężeniu i ponownie zmienia stan skupienia na ciekły.

2. Dlaczego warto zdecydować się na pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła w Chełmie to wybór sprzyjający ochronie środowiska naturalnego. Zamiast korzystać z tradycyjnych paliw kopalnych możesz ogrzewać budynek z wykorzystaniem naturalnych zasobów w otoczeniu – ciepła gruntu, wody i powietrza. Pompa ciepła do swojej pracy pobiera energię elektryczną i właśnie z tego powodu warto zdecydować się na dodatkową instalację fotowoltaiczną. Dzięki temu obniżenie rachunków za ogrzewanie idzie w parze z mniejszymi wydatkami na prąd.

Pompa ciepła to realna oszczędność w skali miesiąca czy roku – inwestycja ta zwraca się w szybkim tempie, ponieważ ceny za ogrzewanie są coraz wyższe, a zarazem dostępność konkurencyjnych urządzeń na rynku jest dziś duża. Poza tym na montaż pompy ciepła w Chełmie możesz bez większego trudu otrzymać dofinansowanie, a także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej przy okazji rozliczenia PIT.

3. Montaż lub serwis pomp ciepła Chełm – jak to wygląda?

Nasza firma specjalizuje się w montażu i serwisie pomp ciepła w Chełmie i okolicach, działamy między innymi w tych okolicznych miejscowościach: Rejowiec oraz Rejowiec Fabryczny, Siedliszcze, Cyców, Sawin oraz Dorohusk. Każde zlecenie rozpoczynamy od ustalenia indywidualnych oczekiwań i potrzeb klienta. Następnie dostosowujemy projekt i zakres prac do potrzeb we wskazanym budynku. Dostarczamy i montujemy wysokojakościowe i sprawdzone urządzenia, a także jesteśmy w stanie zareagować na wszelkie usterki lub konieczne modyfikacje systemu ogrzewania.

Zasób 1@3x

Jakość w trosce o Twój komfort. Naszym celem jest dbałość o powietrze w Twoim domu lub biurze. Zajmujemy się klimatyzacją, rekuperacją, wentylacją mechaniczną, pompami ciepła oraz prowadzeniem serwisów.