Wentylacja

Wentylacja Czym się wyróżniamy?

Wentylacja to nic innego jak cyrkulacja powietrza między pomieszczeniem a jego otoczeniem zewnętrznym. Sprawnie funkcjonujące systemy wentylacyjne zapewniają wymianę „zużytego”, zanieczyszczonego powietrza na pochodzące z przestrzeni zewnętrznej powietrze świeże, pozwalające przebywającym w budynkach ludziom (i zwierzętom) normalnie funkcjonować.

Wentylacja może działać w sposób naturalny. Jest to tak zwana wentylacja grawitacyjna i jest ona uzależniona od działania sił natury (głównie od różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej). Skuteczna wentylacja budynków mieszkalnych nabrała istotnego znaczenia w momencie pojawienia się stolarki (okna, drzwi) o wysokich właściwościach szczelności. Przy szczelnie zamkniętych oknach i drzwiach skuteczność wentylacji grawitacyjnej zmalała. Zastosowanie wentylacji mechanicznej konieczne jest szczególnie w niskich, parterowych budynkach gdzie jest słaby ciąg kominowy i przy rozległym budynku (jedna kondygnacja) budowa kilku kominów wentylacyjnych może nieuzasadniona ekonomicznie.

Prawidłowa wentylacja pomieszczeń jest niezbędnym warunkiem normalnego, codziennego funkcjonowania, zarówno w domach, jak i w miejscach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej.

Taka efektywna cyrkulacja nie jest także bez znaczenia dla prawidłowego działania różnego rodzaju urządzeń elektronicznych (i innych). Montując systemy wentylacyjne należy zwrócić szczególną uwagę na ich wydajność. Ma to szczególne znaczenie w budynkach, w których przebywa wiele osób, a samo powietrze jest dodatkowo zanieczyszczane przez różne czynnikinp. dym papierosowy, ale nie tylko. W zakładach pracy dochodzi często do emisji nieobojętnych dla zdrowia toksycznych oparów. Z tym wszystkim musi sobie dać radę system wentylacyjny.

Wentylacja powinna być każdorazowo dostosowywana do indywidualnych warunków technicznych budynków oraz pomieszczeń i o to właśnie troszczy się nasza firma.

Nasz zakres usług w wentylacji:

 • Serwis centrali wentylacyjnej, naprawa centrali wentylacyjnej.
 • Modernizacja układów wentylacji.
 • Przegląd techniczny centrali wentylacyjnej.
 • Serwis i naprawa wentylacji w centrum handlowym.
 • Serwis i naprawa wentylacji w budynku biurowym.
 • Serwis i naprawa central Rooftop.
 • Naprawa lub wymiana wentylatora.
wentylacjathumb

Przykładowe realizacje Zobacz nasze dotychczasowe realizacje

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean fermentum fermentum convallis. Praesent tempus est quis metus consequat, vel tempus lacus vulputate. Vivamus eros mi, mollis id pellentesque sit amet, ornare porta dolor. 

 • wentylacja
 • serwis
 • rekuperacja
 • klim

Kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Działamy na terenie Lublina,

i okolic województwa Lubelskiego.

664-520-883
kontakt@velit.pl